Čokoláda Choc-o- lait je výsledkom spojenia originálneho nápadu a ručnej práce belgických čokolatierov, s použitím poctivých surovín a čokolády vysokej kvality od exkluzívneho dodávateľa, spoločnosti Callebaut. Táto značka je súčasťou belgickej histórie, a so Choc-o- lait sa delí o svoje skúsenosti a know-how. Koncept Choc-o- lait je jednoduchý a zároveň geniálny. Všetko je na drevenej paličke. Na jej konci je ručne vyrobená kocka pravej belgickej čokolády, ktorá sa rýchlo rozpúšťa v šálke horúceho mlieka alebo priamo v ústach, pretože niektorí pokušeniu nedokážu odolať…

Čokoláda v minulosti nazývaná aj hnedé zlato je ideálnym nápadom ako niekoho obdarovať a to nie len pri sviatočnej príležitosti, ale aj pre skrášlenie všedného dňa. Viete, ale vybrať správnu čokoládu? Poďme sa na to spolu bližšie pozrieť. Čokoládu môžeme rozdeliť do 3 skupín. Čokoládoví labužníci nedajú dopustiť na horkú čokoládu, ktorá je špecifická vysokým obsahom kakaa. Obecne sa za kvalitnú horkú čokoládu považuje čokoláda ktorá má min. 50 % obsahu kakaovej sušiny, ale k dispozícii sú aj kúsky s 90 % alebo dokonca 100 % kakaa. Takúto čokoládu odporúčame len najväčším odvážlivcom, pretože sa vyznačuje veľkou horkosťou, ale o to väčšími benefitmi pre Vaše zdravie.

Ďalším zástupcom čokolád je mliečna čokoláda. Je najrozšírenejším druhom a pochutná si na nej každý mlsný jazýček, snáď len s výnimkou tých, ktorí si prísne strážia štíhlu líniu. Vzniká pridaním sušeného mlieka a za kvalitnú ju môžeme považovať v prípade, že obsahuje min. 30 % kakaovej sušiny.

Zvláštne miesto si drží biela čokoláda, pretože ju vlastne za čokoládu ani nemôžeme považovať. Neobsahuje totiž kakaový prášok, ale len kakaové maslo a ďalšie prísady. Do rodiny čokolád ju zaraďujeme práve vďaka obsahu kakaového masla.

Či sa už rozhodnete pre akúkoľvek čokoládu, nezabúdajte, že dôležité je v prvom rade potešiť danú osobu. Komu by predsa pohľad, vôňa a chuť čokolády nevyčarovala úsmev na tvári?

Ťažko nájsť lepší tip na darček!

Choc-o-lait darčekové balenie so šálkou
Perfektný darček: šálka s logom Choc-o-lait, v drevenej debničke so štyrmi čokoládovými paličkami (mliečna, horká, oriešková a karamelová). Dokonalý spôsob, ako priateľov zoznámiť s radosťami Choc-o-lait.

 

Choc-o-lait darčeková dóza Tin Can
Skvostný, elegantný darček pre mladých aj starších, štýlová krabička Choc-o-lait s deviatimi paličkami (3 mliečne, 3 horké, 3 orieškové) a kriedou na kreslenie na krabičku.

 

Choc-o-lait 3 pack
Trojica čokolád Choc-o-lait v luxusnom priehľadnom balení. Ideálny darček pre priateľov (horká, mliečna, lieskový oriešok).

Choc-o-lait & Marshmallows
Je zbytočné to popierať kombinácia horúcej čokolády a marshmallows je proste božská. Niet divu, že toľko milovníkov čokolády obľubuje práve tento darček (mliečna alebo horka).